Masz problemy z zachowaniem ergonomicznej pozycji przy komputerze? Przyda Ci się biurko elektryczne z regulowanym blatem!

17-08-2020

Prowadzenie siedzącego trybu życia na dłuższą metę może mieć całkiem poważne skutki. O ile profesjonalne meble biurowe nie rozwiążą bezpośrednio kwestii nadwagi czy niedostatku aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, to z pewnością pomogą w zachowaniu sił po zakończeniu po pracy. No bo kto ma ochotę iść na siłownię, na basen albo jeździć na rowerze, kiedy w plecach czuje dotkliwe bóle? Dzięki produktom z asortymentu Deltivo odczuwalnie poprawisz komfort wykonywania codziennych obowiązków!

Każdy jest zbudowany inaczej i zmiana położenie krzesła nie zawsze wystarczy do prawidłowego ułożenia ciała

Powszechnie panuje takie przekonanie, że to ustawienie siedziska decyduje o tym, czy ciało utrzymuje prawidłową pozycję siedzącą. To jednak nie cała prawda, gdyż położenie blatu, a w szczególności jego wysokość również odgrywają ogromną rolę. Według specjalistów zajmujących się ergonomią w trakcie pracy przy komputerze ramiona powinny swobodnie opadać w dół, łokcie należy zgiąć pod kątem ok. 90 stopni, a dłonie i część przedramienia najlepiej trzymać swobodnie na blacie. Nie wolno jednak zapominać, że podobne zasady obowiązują w przypadku kończyn dolnych. Kąt prosty w kolanach, stopy na podłożu. Tylko jak pogodzić oba zalecenia, kiedy można zmieniać tylko położenie jednego elementu: siedziska na krześle lub fotelu? Właściwym rozwiązaniem będzie biurko elektryczne z szerokim zakresem ustawień. Swobodne podnoszenie i opuszczanie blatu pozwala postępować zgodnie z wszystkimi zasadami ergonomii, bez chodzenia na kompromisy. I to niezależnie od wzrostu oraz pozostałych cech budowy fizycznej.

Dobre biurko elektryczne zachowuje idealną stabilność. I dokładnie takie meble kupisz w sklepie Deltivo!

Im więcej elastyczności wprowadza wyposażenie w miejscu pracy, tym lepiej można dopasować każde stanowisko do indywidualnych preferencji danej osoby. Wysoki komfort z pewnością znajdzie odbicie w wydajności. Co równie istotne, sterowane elektrycznie biurka pozwalają zachować jednolitą stylistykę wystroju. Tutaj warto posłużyć się prostym przykładem: urządzaniem stanowiska dla dwóch osób, z których jedna ma niespełna 1,50 m wzrostu, a druga dobija do 2 metrów. Gdyby miały korzystać z identycznego kompletu mebli, pozbawionego możliwości regulacji, co najmniej jednej z nich byłoby mocno niewygodnie. Z kolei kupowanie krzeseł i biurek każdemu z osobna skończyłoby się tak, że każde stanowisko wyglądałoby inaczej. Nie mówiąc już o tym, że ekonomicznie byłoby to mało rozsądne. Tymczasem biurka elektryczne oraz profesjonalne krzesła i fotele biurowe można zawsze dostosować do bieżących potrzeb. Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi meblami, jakie oferujemy w sklepie internetowym Deltivo!